Site icon Eveliisi eluviis

Eestlased siia ja venelased sinna

Advertisements

Lugesin Merje postitust valimistest ja avastasin, et ma olen täpselt sama probleemi ees – ma ei tea, keda valida. Valimata ma ka ei jäta, põhimõtte pärast. Vanasti valisin ma põhimõtteliselt juba selle pärast, et anda hääl Keskerakonna vastu, nüüd tundub, et teen sama selleks, et anda oma hääl EKRE vastu. Kusjuures ma pean tunnistama, et ma olen flirtinud mõttega EKRE poolt hääl anda, sest mingi osa nende põhimõtetest on tundunud mulle mõistlikud, aga siis on tulnud nii palju ämbreid ja suhtumine, mis ei ole mulle vastuvõetav, nii et minu hääl läheb kindlasti EKRE vastu. Kõige rohkem on mind ärritanud üks nende “kümnest käsust” – Lapsed peavad saama koolist parima hariduse, eestimeelse kasvatuse ja eluterved väärtushoiakud. Toetame lastele isamaalise kasvatuse andmist. Me ei luba koolidesse nn sallivuspropagandat. Haridusega ei mängita! See on nii tagurlik ja piinlik, et ma isegi ei oska seda kommenteerida.

Aga Eesti200. Skandaalne. Kohutav. Häbiväärne. Margi täis teinud.

Ilmselt ebapopulaarne arvamus, aga mina ei näe nende “eestlased siia, venelased sinna” kampaanias midagi (nii) skandaalset. Ma näen selles samasugust tõde nagu “annan lapsele korra pepule laksu” ja nagu aru olete saanud, siis see on kõige suurem kuritegu siin riigis. Nii et lastekaitse peab sekkuma. Puusalt tulistades kommentaaridele tuginedes ütlen, et suur osa vanemaid on oma lapse peale ärritunud, aga see on asi, millest ei sobi rääkida, sest, kes see tahaks olla “mädapaise, mida kanakari katki nokkima tuleb”? Ei, ma ei poolda vägivalda, aga fakt on see, et on asju, millest on mugavam mitte rääkida. Sama Eesti200 skandaalse reklaamiga. Ma olen ilmselgelt vähemuses, sest mina ei reageerinud sellele reklaamile valulikult, vaid ma sain aru, mida sellega öelda taheti, kuhu tähelepanu juhtida. Jaajaa, taheti tähelepanu erakonnale ka ja ei mõeldud läbi, kes ja mis kontekstis selle üles võib korjata. lisaks võib olla vale perioodi valik – aeg, kui linn on täis vene turiste, aga siiski – mida nad valesti ütlesid. Mina ütlen ka, et eestlased ja venelased elavad erinevas Eestis. Mul ei ole mitte midagi vene rahvusest inimeste vastu, mu oma venna naine on venelanna ja nii paganama cool, ma olen töötanud koos vene rahvusest inimestega, mu majas on olnud n+1 vene turisti, kellega on olnud nii põnev suhelda, nii et ärge hakkake mu väljaütlemistes tonti (jälle!) nägema, aga ma julgen küll tunnistada, et eestlaste ja venelaste vahel on lõhe. Need, kes üldse probleemi ei näe, ei taha seda endale lihtsalt tunnistada. On mugavam.

Kas nende poolt siiski hääletada? Ma ei tea. Natuke tekib mul deja vu tunne. Kunagi ammu tuli Respublica värske verena, ma hääletasin ka nende poolt, me kõik teame, mis Respublicast sai.

Kelle poolt teie hääletate?

Exit mobile version