Site icon Eveliisi eluviis

Tavaline naine

Advertisements

Jõuluhullus hakkab võimust võtma, inimesed on paanikas, mida kinkida, mida tahta, milliseid nimekirjasid teha, kuhu need jätta, et asjaosalised näeksid. Mina tunnen end nende nimekirjade kõrval nii tobedalt. Kui vaadata kasvõi Palja Porgandi dos and don’ts jõulunimekirjades, siis lisaks tobedale tunnen end ka absoluutselt ebaseksika ja ebanaiselikuna.  Ma tunnen end täiesti tavalise naisena, kellele võiks kinkida kõiki neid asju, mis tema “don´ts” all välja toob.

Olgu, ma ei tea, mida ma hakkaksin peale üleelusuuruses kaisumõmmikuga ja võib olla see oleks veidike veider kink, aga ma pean ausalt tunnistama, et mulle meeldivad karvased kaisuloomad. Eriti just kaisukarud. Mul pole kunagi (endal) ühtegi ÜLISUURT kaisukaru olnud, nii et ma ei saa öelda, et kingiks saadud karu mind kuidagi nukraks teeks.

Riideid võib mulle kinkida. Ei saa kindlasti vihaseks kui on vale suurus, sest suurused on niiiiiii erinevad, kui asja ei saaks ümber vahetada, siis ma oleks pigem kurb, et asi raisku läheb. Kokkamis-ja koristamisasju loomulikult. Spordiklubi kinkekaardi võiks ka saada, sest osake minust tahaks spordiklubisse minna, aga teine osa minust on laisk ja kolmas osa koi, nii et ma ise ei läheks seda endale kunagi ostma.

Pesu ja parfüümi ma kingituseks ei taha. Neid tahan ma ise osta. Vanasti, nooremana, olid need kaks kindlasti kõige soovitumad kingid, lisaks ehetele, aga nüüd meeldib mulle pesu endale ise osta. Ma tean ise kõige paremini, millises pesus end mugavalt tunnen, millised mudelid mulle sobivad. Eile hilisõhtul avastasin juhuslikult, et BonBoni e-poes olid kõik kaubad – 30% ja kasutasin juhust. Panin ostukorvi tegelikult kaks korda ühe tumeda pesukomplekti, sest nii ilus värv (ploom!), aga siis mõtlesin, et tegelikult on mul ju hoopis heledat pesu vaja. No vot. Parfüümidega on sama. Ma olen nii palju lennujaamades ja tihti on seal suurepärased pakkumised. Kasutan neid võimalusi ära. Lisaks tean ma ise kõige paremini, millised lõhnad mulle kõige rohkem sobivad ja meeldivad. Lemmikuteks siiani ikka vana hea Issey Miyake L´eu D´Issey,  Crystal Noir, Petite Robe Noir. Issey Miyake meesteparfüümi sain ma viimati (vist Kölnist) 29 euroga, muidu maksab see 80 euro ringis.

Millised kingid mind rõõmustaks? Hetkel rõõmustaks mind just köögi-ja kokkamistarvikud. Panne-potte, nuge. Eriti just panne ja nuge, sest meie majas ei ole söögitegemiseks korralikke vahendeid enam. Pannid on läbi ja noad on kehvad. Jumalast hea meel oleks kui saaks vanad minema visata! Voodiriided, tekid, padjad rõõmustaks mind täiega. Raamatud. Küünlad. Pleedid. Isssssssand, kuidas ma tahaks alpaka pleedi! See ON maailma kõige mõnusam asi, ma tean. Me Norras ju kasutasime neid kogu aeg Satu juures.  UUS KOHVIMASIN. Meil oli kodus sada aastat selline, lihtne, aga täiega piisav meile, katki läks aga kuramus, jubedalt tunnen puudust kohvimasinast. Sellest mõnusast lihtsast nupule vajutamisest. Surinast.

Nii lihtne pruut olengi. Ei taha pesu ega ehteid. Tahan kodumasinaid ja praktilisi asju. Vanadus. Ilmselgelt vanadus. Ning kui nüüd veel eriliselt klišeelik olla, siis ma tahaksin päriselt ka vaid seda, et jõulude ajal oleks lumi maas, kodu jõuluehtes ja me oleksime lihtsalt rahulikult kodus. Võtaks aja maha, vaataks totakaid jõulufilme ja sööks head toitu, kütaks kaminat ja sauna.

 

Exit mobile version