Site icon Eveliisi eluviis

Appikene, valitud tooted KUNI -20%

Advertisements

Nii nagu meile meeldib üle võtta igasuguseid Ameerika pühasid ja kombeid, on ka kurikuulus Black Friday Eestisse jõudnud. Aga ikka Eesti moodi. Igalt poolt võib kuulda reklaami, et KÕIK ASJAD/VALIK TOOTEID ON KUNI -20%. Kas teie magasite ka – 20% allahindluse pärast poe ees magamiskotis, et avamise hetkel esimene olla? Olete vähemalt praegu juba kaubanduskeskustesse tormamas, sest ikkagi KUNI -20%?

Eile sattusin ma Ringvaates kuulama intervjuud (võib olla ma eksin, aga kellegagi) Kaubamajast, kes seletas, et nemad pakuvad ka allahindlust kuni -20%, sest rohkem lihtsalt ei saa, sest kõikidel kaupadel on omahind ja kvaliteetne asi maksabki nii palju,aga et kui inimene ikka kvaliteetset asja tahab, siis ta ongi õnnelik -20% allahindluse üle.

Vaata kui huvitav mõttemaailm. Nii erinev minu omast. Ütleme, et ma plaanin endale osta saapaid, näiteks neid,  35 eurot allahindlust ei ole see summa, mille pärast ma täna ekstra poodi jookseks või mis paneks mind neid saapaid ostma kui ma leiaks, et 179 eurot on kallis. Samas  tean ma faktina, et kevadel on selles poes allahindlused kuni -70% ja kui tegu klassikalise mudeliga, siis muidugi soetan ma hea meelega need poole hinnaga uueks hooajaks. Ma olen 400eurose Hugo Bossi kleidi ostnud 70 euroga, oli lihtsalt eelmise hooaja mudel. Klassikaline lõige, minu jaoks vahet ei ole, mis hooaja mudeliga tegu on. Marka tennised maksavad 150 eurot. Kevadise allahindlusega sai need 49 euro eest.  Ma ootan parem uut Marimekko igakevadist -50-70% allahindlust kui torman mustal reedel kaubamajja soetama tenniseid KUNI -20% allahindlusega. Pealegi, mis on “moekaubad”, mis on partnerkaardiga kuni -20%? Ilse Jacobseni tennised igatahes ei olnud. Katsetasin huvi pärast.Aga vahet polegi – löö aga Google otsingusse sisse “Ilse Jacobsen sneakers” ja juba tulevad vastused, et mustal reedel kõik tennised – 50%

Niisiis julgen mina väita, et ka kvaliteetseid ja kalleid asju saab vägagi soodsate hindadega soetada. Erinevalt tollest Ringvaates esinenud tegelasest, kes ütles, et loodab, et mitte kunagi ei jõutagi Eestis nii kaugele, et suuremad allahindlused hakkaksid olema, sest nad ei poolda arutut ostlemist.

Kui rumal jutt.

Kui arutut ostlemist ei poolda, siis pole mõtet üldse selliseid ostuüritusi teha. Kui me ei suuda ega taha teha päris allahindlusi nagu mujal maailmas, siis võib olla lihtsalt ei ole mõtet iga tava üle võttagi? Kui me ei oska. Lihtsalt teeme selle pärast, et Ämeerikas on? Milleks meile Black Friday, mis on täpselt samasuguste allhindlustega ja sama kehvade valikutega nagu iga teine nädalavahetuse pakkumine? Võtke õppust näiteks sellest netipoest. KÕIK asjad on KUNI 40% allahindlusega. Osa asju ka -80%. Kas te arvate, et nad müüvad mustal reedel kahjumiga? Muidugi mitte, nad teenivad sel päeval (ÜHEL PÄEVAL!) jõhkralt!

Exit mobile version