Haiged piidrid ja mei armas valitsus veel soosib ka iga sugu erinevaid “sugu veidrikuid”

See on vaid üks kommentaar Õhtulehe artiklile, mis räägib sellest, et Peeter Rebane teeb gay-filmi, sest ta loodab, et eelarvamustega inimesed õpivad sellest midagi, aga raudpolt kindel on ka see, et homofoobid reageerivad raevukalt. Täpselt nii võiski eile lugeda Õhtulehest kommentaare nagu see sama, mis pealkirjaks pandud. Mina ei mõista inimesi, kes homosid tulihingeliselt vihkavad. Mind näiteks jätavad samasooliste suhted täpselt sama külmaks nagu teiste inimeste suhted, st see mida nad teevad oma magamistoas. Ei taha ma teada, mida teevad seal Jüri ja Mari ja ei taha ma teada, mida teevad seal Jüri ja Jaak ning Mari ja Malle. Kui ma suudaksime inimesi vaadata ilma nende seksuaalsele orientatsioonile mõtlemata näeksime me, et nii Jaak kui Jüri võivad seksuaalsest orientatsioonist hoolimata olla nii persevestid või meeldivad inimesed. Nende omadusi inimesena ei muuda see, mida nad teevad oma magamistoas.  Kas teid on kunagi huvitanud mida teeb magamistoas teie kolleeg, kes käib ranges kostüümis või nohik-hipster, kes tundub häbelik? Ei. Te ei mõtle selle peale, te näete neid kui inimesi. Nii aga nagu tuleb jutu omasooliste armastusest on kõik perversne. Uskuge mind, teie naabri-Mati ja kolleeg Kati võivad oma magamistoas olla palju rõvedamad kui Jüri ja Jaagu armastus.

Ma ei saa aru inimeste vihast ja kurjusest. Kui te olete olnud mõnda aega Eestist eemal, siis te märkate, et eestlased on nii kurjad nii kurjad. Miks? Ma nägin eile Peeter Rebase intervjuud poole silmaga ja mulle meeldis tema mõte ja suhtumine: “Eestimaa tulevik on täpselt selline, nagu meie ise täna tunneme. Kui tunneme, et oleme kõigi peale kurjad ja pahased, ongi riik kuri ja paha. Kui tunneme, et tegelikult oleks väga tore elada sellises Eestis, kus naabrid naeratavad ja suhtuvad minusse hästi, siis ainus, mida ma teha saan, on iseenda käitumist muuta ning hakata teistesse nii suhtuma. Kui kõik seda täna nii teevad, ongi homme maailm juba sõbralik ja naeratav. Kuid jube lihtne on alati vastutus kellelegi teisele panna ja süüdistada riiki ning teisi. Tegelikult on kõik endas kinni.

Laske ometi ükskord lahti sellest homo-vihast.

Paar päeva varem nägin pealkirja, et Mart Haber ja Taivo Piller saavad kaksikute isaks. Laias laastus jättis see uudis mind külmaks, aga samas oli mul seda uudist lugedes kuidagi hea meel. Nii tore ju, et inimesed saavad vanemateks. Olles ühe pisikese põnni ema juba viis aastat, siis ma julgen väita, et pole paremat tunnet kui olla vanem, pole paremat tunnet kui armastada last ja vahet ei ole kas seda last armastavad kaks ema või kaks isa. Kõige olulisem on armastus ja hoolivus. Aga kommentaarid, mida muide oli pea 300,  selle artikli all olid klassikaliselt: “ärge oma “pere” asju iga päev meedias avaldage.
Jätke lapsed rahule. Lapsed vajavad klassikalist pere. Eesti pere on ema, isa ja lapsed!”

Tõesti? Kas mitte statistika ei ütle, et üle poolte perede on lahutatud ja kui polegi siis elatakse visiitabielu, kus üks pool on sunnitud tööl käima välismaal. See “klassikaline Eesti pere” on siis parem kui kaks teineteist armastavat vanemat?

Loe ka: “Mul on inimeste pärast häbi”

 

23 thoughts on “Haiged piidrid ja mei armas valitsus veel soosib ka iga sugu erinevaid “sugu veidrikuid”

 1. Mind ei huvita, mis voodielu elavad lesbid ja homod. Küll ajab tõesti närvi see, kui nad pannakse 2.klassi lapse õpikusse just kui “normaalne peremudel” ja no see lapsendamis asi võiks ka ikka naisele ja mehele jääda.
  Jumal lõi Adama ja Eva..mitte Adama ja Steve…või kuidas see lause oligi ☺
  Mingitel asjadel võiks ikka traditsioonid jääda.

  • Jumal ei loonud mitte kedagi! Puhtalt minu arvamus. Jälle see õpiku teema. Kui see riivab kellegi moraalitunnet või on mingil muul moel vastumeelne, siis saab ju alati lapsele kodus selgitada, et teie olete teisel arvamusel. Põhjendage lapsele, miks see teie jaoks vale on. Või ongi nii, et laste õpetamine ja suunamine on ainult õpetajate teha ja lapsevanemad pangu jalad seinale. Kui õpikus kirjasolev on tõesti nii kohutavalt vale siis harige oma last ka kodus. Usklikele tuletan meelde, et me kõik ju pidavat olema Jumala lapsed, ükskõik millised me ka ei oleks:)
   Vabandust, lähen alati põlema selliste teemade puhul 🙂

  • Kuule mulle tundub et su enda voodielu annab soovida ,jätad kibestunud mulje kuidagi .
   Ma reaalselt ei saa aru ,kelle perset nokib see ,kes kellega suhtel on ja kas sina daad täna oma mehelt koobas number kahte või saab seda Martin Madiselt .Mis ”ema ,isa ,lapsed traditsioonist me räägime ?? Traditsioon on munade koksimine munadepühadel ,kapsad jõuludel , jaanituli jaanipäeval jne jne .
   Emme-issi-lapsed (ja lahutus) on lihtsalt üks kõige tavalisemaid peremudeleid maailmad ,aga see ei tähenda seda et need teised olemas ei ole . Lihtsalt eesti on nagu teada mujal maailmast ona 10 aastat teadmistes taga ,selle pärast tekitabki sedagust ,kui järsku tuleb silme ette mingi pere ,mis ei näe harjumuspärane välja .Ja väga hea kui õpetatakse lastele ka teisi peremudeleid kui harilikku,siis on võimalus et neist saavad ehk intelligentsemad inimesed kui seda on nende vanemad

 2. Aga kus on sinu jaoks piir? Erisusi on ühiskonnas ju lõputult, millele sina paneksid käe ette ja ütleksid – “seda ma ei pea normaalseks!”?

  Sest järgmine vähemus, mida esindavad organisatsioonid maailmas järjest aktiivsemalt tegutsevad on pedofiilia… lastel olevat õigus ise otsustada, keda nad armastavad ja kuidas seda väljendada.

  • Are you kidding me? et sa vørdled geisid ja pedofiiliat? Need on ju totaalselt erinevad asjad!!!! Mu meelest vähegi mõtlev ja ajudega inimene saab aru, et inimene, geid ja jumala eest teise usundi ja nahavärviga inimesed on täpselt samasugused nagu mina ja sina. Pedofiilia (ja laste abielu) on hoopis midagi muud ja ma teeks kõik endast oleneva, et nende probleemidega võidelda!

   • Rahu! Küsimus oli – kas sul on mingi piir sallimaks erinevusi või on midagi, mida ei salli?
    Ja sarnaseid punkte on küll neil kahel võrreldaval, kasvõi see, et varasemalt klassifseeris meditsiin mõlemat haigusena.

   • Kindlasti on mul mingi piir, kindlasti on asju, mida ma ei salli, ei suuda aktsepteerida ega mõista. Ma olen tolerantne, aga mitte piiritult:)
    Varasem meditsiin on naeruväärselt tavalisi nähtusi haigusena klassifitseerinud, nii et see mu jaoks mingi argument ei ole. “Värdjaid” näidati ka ju kunagi raha eest tsirkuses, ainult et termin “värdjas” võis tähendada midagi sellist, mis tänapäeval on kõige lihtsam puue.

   • See on jälle “selline” teema, mille edasine lahtiseletamine ja põhjendamine on täiesti tänamatu töö. No mida paralleelid suudetakse tuua. #mark, sama mark, kui lugesin osade mkhmm….emade arvamust laste sünnipäevadele kutsumise kohta.
    Ma ükskord näitasin oma emale mingit youtube klippi Ellen showst, ta nagu vaatas huviga aga kõik, mis ta vahemärkusena ütles, oli, et see Ellen on lesbi eks 😀 nagu so what? mis see üldse antud klippi puutub?! Ma mõtlesin juba siis, et no nii kitsarinnaline aga ma arvan eelpoolkõneleja on minu emast oluliselt noorem ja nüüd mõtlen, et mu ema on selles teemas tõesti kõige tagurlikum polegi.

 3. Mina nt olen religioosne inimene ja mul pole vähimatki probleemi homodega. Kui sellised inimesed on olemas, siis kes olen mina, et nende üle kohut mõista?
  No ja labasel tasemel ka 😀 kui ma suudan alla neelata mõtte savisaar ja siret kotka, siis kõik muu on juba peenhäälestus :D. Et jah, tegelikult ei ole kellegi asi. Kuni heterod kasutavad rasedusvastaseid vahendeid, on see sama nauding – ilma järglasteta, ja pole meil 1-2 lastelistel midagi “kobiseda” :). Ma ei tahaks ka – vt esimest lauset.
  Ja kusjuures minu jaoks see lasteaia ja kooli “propaganda” – ma kahjuks kardan, et õpetajad on sunnitud sellel teemal rääkima, sest ei saa kodusid usaldada ja niimoodi ehk kaitstakse mõnda konkreetset last. Kahju, sallimatus on kole ja halastamatult muudetakse kellegi kaaskondse elu põrguks – nt kodus halvustamisega soositakse mõne lapse narrimist koolis.
  Sallivuse piir on täpselt seal, kus hakatakse kellegi õiguseid või tundeid riivama. Lihtne ju?!

 4. Minu üks parimaid sõbrannasid on gay ja ta on kõige lahedam tsikk ever! Me räägime temaga kõigest..ka seksist! Ühtlasi käime me tihti koos tüdrukute nädalavahetusi veetmas ja mul on null probleem tema ees riideid vahetada ja pole never tundnud,et kuna ta gay on vahib ta vb mind ka ilasel pilgul..never!
  Ühesõnaga tema seksuaalsus ei muuda teda kui inimest mitte kuidagigiii!
  Ja see Eestlaste kurjus ja kadedus…see teeb mind nii nii kurvaks,aga kuidas seda muuta?
  Ma olen nüüdseks juba nii umbes-täpselt 7-8 aastat Eestist eemal elanud ja igakord kui kodumaale satun ja inimestele naeratan või teenindajatega juttu alustan..vaatavad nad mind nagu ma oleks paldiski mnt rohelise plangu tagant plehku pistnud . Mu lemmik situatsioon oli Selveris kui kassapidajalt küsisin kuidas ta päev sujub? ..ja ta hakkas silmadega turvameest otsima,sest noh..ju ma olen mingi ainete mõju all ja ohtlik. KURB 🙁

 5. Unustasin muidugi mainida,et Austraalias on ühiskond nii gay-sõbralikuks muutunud,et gay olla on lausa popp ja kahjuks paljud noored tulevadki nö kapist välja,et moega kaasas käia ja nad tegelikult ei ole gayd. Ehk siin on asi juba teine äärmus mis ei ole ka tegelikult tervislik 😬

 6. Olles ise koos vastassoost partneriga ja tundes kõige ilusamat, kõikehõlmavat armastust…kui iga keharakk tunneb, et kaasa armastab mind ja kui minu süda on okseleajavalt armastusest ääreni täis, olles väga! õnnelik, siis ei saa ma aru, kuidas saaksin kellelegi teisele selliseid tundeid keelata ainult seetõttu, et tema partner on temaga samast soost. Kohe kuidagi ei saa aru! Mulle küll meeldiks, kui kõik inimesed saaksid tunda sellist armastust ja olla armastatud. Minu tolerantsuse peale on lausa öeldud, et eks siis jutt muutub, kui minu tütar tuleb naisega koju. Ilmselt ei muutuks, sest kui see naine teeb mu tütre õnnelikuks, ei oskaks ma muud tahtagi. Küll aga oleksin ma väga kurb, kui mu tütar oleks koos mehega, kes ei väärtusta oma naist ja minu laps oleks terve elu õnnetu.

  • Kõik on väga õige kuni viimase lõiguni .päris nii ka ei ole et kõik geid on head emmed-issid-abikaadad-elukaaslased .See et nad on geid ja et neil arvatavasti on veidi raskem paarilist leida (kuna gei valik on loomulikult väiksem kui hetero) ei tee neid veel paremaks issiks -emmeks-paariliseks . Geide vastu ei ole mul midagi ,ei saa aru miks peakski .Küll aga usun et geidest maalitakse tihti veidi armsam pilt kui nad on .Nad on siiski harilikud inimesed ,samade kohustuste ja vigadega kui heterod . Sama kehtib ka eri raaside kohta .On häid ja on halbu inimesi ,olenemata nahavärvist või seksuaalsusest .

 7. Ma olen kristlane. Ma ei vihka ühtegi homo. Ma vihkan aga seda pattu, mida nad teevad. Ka Jumal armastab iga inimest, aga ta ei saa õigeks mõista pattu. Ma võin täiesti sõbralikult saada läbi ühe konkreetse homoga, aga ma olen vastu sellele, et seda õpetatakse koolis ja see muudetakse seaduslikuks. On SUUR vahe, kui midagi tehakse vaid magamistoas või kui sellest tehakse seadus. Miks? Just sellepärast, mida kommentaator Kriss välja tõi. Lapsed vajavad, et neile räägitaks selgelt, mis on õige ja hea, sest vastasel juhul jäävad nad tuulelipuks ja lõpuks õnnetuks. Lapsele tuleb õpetada, et õige on olla aus, õiglane, mitte valetada, mitte varastada, olla sõbralik jne. Täpselt samamoodi peab olema paigas see, et kui sa oled sündinud poisiks või tüdrukuks, siis sa seda ka oled. Kui anda valik, et sa võid olla nii poiss kui tüdruk, siis laps kaotab oma identiteedi. On juba kuulda, kuidas erinevates „arenenud“ riikides on noored identiteedikriisis, kuna nad ei tea enam, kes nad on. See homopropaganda on väga kavalalt üles ehitatud, tuubitud täis pooltõdesid ja kuna neile kuulub peavoolumeedia, siis on see osavalt suurele osale lääne ühiskonnast pähe määritud. Enamus inimesi tunneb enda sees ära, et see ei saa olla õige asi, aga kui ühte vale piisavalt kaua korrata, saab sellest tõde. Seda ütles juba Hitleri propagandaminister Goebbels. Muuseas, ma kristlasena ei tahaks üldse rääkida sellel homoteemal, on palju olulisemaid teemasid, mida arutada või millega selgitada, miks ma usun, nagu näiteks see, et inimeses on igavene vaim. Vaim eksisteerib eraldi kehast, seda on lõputult paljud kogenud surmalähedases kogemuses. Või see, et Jeesuse sünd, elu, surm ja ülestõusmine on kõige paremini tõestatud ajalooline fakt. Ma nii igatsen, et inimesed võtaksid ja uuriksid natuke kristlust enne, kui nad otsuse teevad. Oleks ju mõistlik tegu. Sest mine hullu tea, äkki ongi hoopis Jumal olemas. Alfa kursus on näiteks hea koht alustamiseks.

  • Pole küll Eveliisi teemaga seotud, kuid hirmus tahtmine on teada, mil viisil see Jumala surmast ülestõusmine tõestatud on ??

  • Mis pattu need homod siis teevad võrreldes heterotega? Mõne puritaani kohaselt on igasugune ihuline läbikäimine patt. Kui mõtlete seda, et seks on lubatud ainult abielusuhtes lapse saamiseks, siis leian ma, et hulga rohkem inimesi, kellele näpuga näidata, mitte ainult homod… Kahtlen, et maailmas on isegi 1 % inimesi, kes on selles osas patuta…

  • Kas need kristlased pole ise mitte kõige suuremad patustajad?? Millegipärast toimetavad kõik need lastepilastajatest preestrid rahulikult kirikurüpes edasi..

Leave a Reply