Site icon Eveliisi eluviis

Liiga loll moodsa äri jaoks

Advertisements

Rääkisin hiljuti ühe sõbrannaga, et me ei mõista mõningaid turul olevaid tooteid, mida inimesed näivad siiski tarbivat. Sõbranna ütles, et me oleme moodsa äri jaoks lihtsalt liiga lollid. Või vanad. Et lihtsalt ei mõista.

Täna hüppas mulle Instagramis ette sponsoreeritud postitus fotokaartidega. Vist oli neil poppidel asjadel selline nimi? Teate neid kaarte, mida saab lapsele kõrvale/sülle/kätte panna, et teha siis pilt “minu esimene sõna”, “minu esimene amps”, “minu esimene autoreis”, “minu esimene” + kuude kaardid ja nüüd ka raseduse nädalate kaardid. “Täna rase 20 nädalat”, “täna 20+1”, “täna 20+2”.  Ma olen näinud vähemalt viit erinevat selliste kaartide tootjate reklaame. Kas need kaardid ja sellised fotod on tõesti nii popid, et tasub selliseid asju aina juurde ja juurde toota? Osad neist kaartidest ei ole isegi nunnud ega erilised, lihtsalt suvaline tekst, suvaline värv ja suvaline pilt. Mu meelest rikuks selline kaart foto pigem ära. Või saab neid kuidagi erinevalt kasutada? Kes üldse on need inimesed, kes iga enda ja oma lapse/laste hetke niimoodi stiliseeritult pildistavad?

Mu jaoks on see nii jabur äriidee, aga tundub, et turgu on, miks neid muidu nagu seeni peale vihma tuleb ja ilmselt ongi asi vaid selles, et mina olen loll (moodsa) äri jaoks.

*Päisepildil mina sel aastal esimest grilli ootamas. Kahjuks fotokaarti ei olnud. Loodan, et varsti toob keegi turule ka täiskasvanutele iga hetke pildistamiseks erinevad kaardid. “Minu uued kingad”, “minu uus soeng”, “minu esimene grill”, “minu pulmaöö”, “minu lahutus”.

Exit mobile version