Okei, okei, räägin kõik ausalt ära

Minult on päris palju küsitud mu lemmik second hand poodide kohta Stockholmis. Tõde on, et mul on Stockholmis ÜKS lemmik – Emmaus. Teised mu lemmikud asuvad Stockholmist väljas. Ei tea, kas raatsingi infot sheerida. Sõidate kõik kohale ja ostate asjad ära?

Ah hea küll.

Kui teid huvitab vanaaegne mööbel ja nõud, siis Tumbas asuv Hela Människan on teie pood. Siin on 99% ajast äärmiselt põnevaid ja soodsa hinnaga asju – toolidest käokelladeni. Seekord jäi mu süda tilkuma verd ühe nurgakapi pärast, mis maksis vaid 5 (!!!) eurot. Lisaks veel üks käokell, köögipink, kummut, taldrikud…No a kuidas ma neid siit transpordin? Hinnad on harva üle 50 euro. Pildil olev kell oli siiski vist 75 eurot.

Riideid võib siit leida, mina olen ikka päris pärleid leidnud, hinnad ka odavad, aga esimene koht see riiete ostuks ilmselt pole.

Teine lemmikpood on Eriksberg. Hinnad on normaalsed ja riiete valiku poolest kõige kihvtim. Kõike on – vintage´st tuntud brändideni. Lasteriideid ja mänguasju on ka hea valik. Ja jällegi – nõud! Jumala eest, seekord ma oleks poe tühjaks ostnud. Mareki rõõmuks (sest meil ei ole neid kodus kuhugi panna hetkel) ei saanud ma poetäit nõusid Norra-Taani kaasa võtta.

Lasteriiete ostmisega läheb emme alati hulluks. Talle tundub, et Idale on kõike vaja. Ma iseenesest muidugi ei kurda, sest…no kui kodus kasvab väike moeteadlik preili/röövlitütar Ronja/Pipi Pikksukk/Lärmissepa tänava Lotta/printsess, siis ei ole neid riideid kunagi liiga palju. Kõike üles pildistama ei hakanud, aga osa on pärit Tumbast, osa Eriksbergist ja osa Hallunda misjonipoest.  Viimases neist olin ma täna esimest korda. See on pood, kus on aega vaja, sest osa asju on lihtsalt üksteise otsas kuhjas, aga leida on võimalik. Hinnad muidugi ülisoodsad. Lisaks riietele sai Ida endale terve hunniku uusi raamatuid. Note to self: Idale ON tuppa raamaturiiulit vaja asap.

img_5182

Nynäshamnis on ka mitu vahvat second hand poodi. Põnevaim neist minu arvates Fredsgatanil asuv poeke. Lastega sinna minna on enesetapp, sest laste mänguasju on seal meeeetsikult. Huvitavaid riideid ka. Hinnad keskmisest kallimad, aga igati oma hinda väärt.

4 thoughts on “Okei, okei, räägin kõik ausalt ära

  1. Emmaus on mu lemmik, ajast, mil ise kunagi ammuammu rootsis elasin ja seal(Emmaus) isegi mõnda aega töötasin (praktikal olin) Kuid sul on ju auto, miks sa seda privileegi ära ei kasuta? Ma topiks igakord auto pilgeni täis. Kell on ilus, selle ma oleksin silma pilgutamata kaasa haaranud. Rootsis on kirbukatel head asjad, ma hulluks, sest ma olen staazikas kirbukasõltlane

    • Ma hetkel sõitsin edasi Norra ja Taani ning kuna tegu siiski tööautoga, siis ei tundunud väga mõistlik kliendikohtumistele sõita nii, et auto igasugu kola täis:) Aga kui tagasiteel läbi veel saan minna ja mõni põnev asi alles on, siis muidugi kasutan auto privileegi.

  2. Ida riided täitsa okid aga see didriksoni jope paistab küll 10a taguse tegumoega ja ebapraktiline.Tänapaeval mõeldud õnneks varrukate ja kapuutside jms praktilisuse peale enam. Vanasti olid need lõiked imelikud, joped laiad aga varrukad ja pikkus lühike 😅

    • Kodus õues jooksmiseks on see väga ok, ja selga sobis ka (ei saaks öelda, et varrukad oleks lühikesed olnud, pigem olid veidi pikad;) siis on suht suva, mis aasta väljalase 😂

Leave a Reply