Tunne oma kodukanti! //Abandoned Soviet prison and forced labor open mine

Talvel õue minemise juures on kõige kehvem osa see diivanilt püsti saamine ja riidesse panemine, aga aknast paistis nii ilus ilm olema, et patt oleks toas ka olla olnud.  Päike paistis ja puha. Tegelikkuses oli ilm jäine ja tuul oli kohati selline, et ma tänasin õnne, et tiba kogukam olen, kuid ilmast hoolimata oli mul hea meel, et me end Rummu karjääri vedasime. Ma olen ammu tahtnud sinna minna (see on meie kodust ikka väga kaugel ka;), aga alati seda retke edasi lükanud ja nüüd võtsime Idaga väikese matka ette.

Ma täiega oleks tegelikult tahtnud, et meil oleks ka priimus ja tee ja vorstikesed kaasas olnud, aga midagi jäägu siis järgmiseks korraks. Kindlasti ei jää see külastus viimaseks korraks. Rummu karjäär on ikka ulmeline koht. Ühtaegu nii ilus ja õõvastav. Põnev ja avastamisrõõmu pakkuv.

Tagasiteel tegima väikese kõrvalepõike Ämarisse ja avastasime metsa alt eriti sürreaalse kalmistu. Mu ninaots on hetkel veel jäine ja kuum glögi aitab kontidest külma välja saada, aga tõesti…tore oli end välja ajada toast. Ma ei saa tegelikult väga aru nendest, kes ilma kraesse ajavad selle, et end liigutada ei viitsi. See on ikka rohkem laiskus ja mugavus.

IMG_4868IMG_4875IMG_4882IMG_4883IMG_4885IMG_4886IMG_4892IMG_4899IMG_4903IMG_4904IMG_4913IMG_4914IMG_4915IMG_4918IMG_4920IMG_4925IMG_4923

//Abandoned Soviet prison and former limestone mining quarry which now is known as the “Blue Lagoon of Estonia” is located in Rummu, ten minutes drive from our home. Still I had not been there before, but today I decided fix this mistake. 

It is unlikely that the prisoners in this Soviet prison ever imagined that the quarry they were forced to work in would someday become a beautiful diving spot. But it’s a weird world, and time is long. 

The ruins of the abandoned prison camp outside the small Estonian town of Rummu were once a dreaded stone edifice, but are now a beach attraction. The prison was already established in the 1940s by the Soviet Union. It was built in a convenient location: on the lip of a limestone quarry in which the inmates were forced to toil. 

The seemingly impenetrable walls of the prison were not to last forever. When Estonia regained its independence in 1991, the Soviets moved out and many of their institutions fell, including the labor prison at Rummu. Both the prison and the quarry were abandoned in the changeover, but only the quarry needed to be continually pumped clear of water. Without anyone to look after the natural ground water that seeped into the former quarry, it soon filled up with water, creating a new lake with alarming speed. It filled up so fast that many of the mining machines and even some of the buildings ended up getting swallowed whole by the rising waters. 

Today, some of the former prison can still be seen on land, and some sticking out from the crystal clear lake waters. The spot has become a prime location for divers and adventurous beach goers, who come for the sunken ruins beneath the waves. (Text: Atlas Obscura)

5 thoughts on “Tunne oma kodukanti! //Abandoned Soviet prison and forced labor open mine

  1. see karjäär on lahe, käisime suvel seal mäkketõusu võistusi vaatamas
    sinna Ämari surnuaeda peaks minema vaatama lausa

  2. Lahe oli jah, aga sain teada, et kogu see asi vist erakätes ja sinna polegi lubatud minna. Keelavaid silte nägin vangla territooriumil, aga kui sinna “sinisesse laguuni” ei tohi ka siseneda, siis sellest on küll kahju. Nii põnev koht! Omanik peaks selle siis ehk korda tegema ja piletiraha küsima, et sellest saakski korralik turismiatraktsioon. Huvilisi jaguks ju nii Eestist kui mujaltki.

  3. Ma käisin seal kunagi, kui veel igal pool võis käia. Postitust muidugi ei ole siiani teinud. Aga pühapäeval tahaks sinna uisutama jõuda. Muidugi, kui jää ikka tuleb.

  4. Pingback: -17 kraadi & matk – estonianwithabackpack

Leave a Reply