Site icon Eveliisi eluviis

Ulmehinnad

Advertisements

Nagu te teate, siis mulle meeldivad second hand poed. Mulle meeldib uusi asju miksida vanadega ja mulle meeldib selline “(pool)kaltsakas stiil”. Mulle meeldivad teatud brändid ja mulle meeldib kui mul õnnestub leida mõni mõnus vintage asi, mis ei maksa ka hingehinda. Näiteks mu lemmikkleite on pärit Emmaus Vintage poest Stockholmis. Maksis rohkem kui ma oleksin nõus second hand poest saadud asja eest maksma, vintage poes ma saan aru, et asjad on kallimad.

Samas mu Lillehammerist leitud viimase aja lemmikkampsun ja Eestist leitud must kleit maksid mõlemad vaid paar eurot, saapad saatis blogilugeja, kes need Lätist kaltsukast leidis.

Kopenhaagenis sattusin ma juhuslikult ühte järjekordsesse vintage/redesign poodi ja see oleks iga moesõbra paradiis olnud. Vanad Levi´sed, YSL jakid, Taani disain…Ja hinnad ei olnud üldsegi ulmelised.  Kui ma õigesti näen, siis see YSL jakike maksis 750DKK ja Leviste hinnad olid umbes 300-500DKK.

Tallinnas on üks mu lemmikkirbukaid Sarapuu kirbukas. Ma olen sealt leidnud palju pärle. Näiteks see Ida mantel ja saapad. Asjad on olnud heade hindadega. Mõistlike. Ka see täiesti uus disainmantel maksis vaid 20 eurot. Jällegi rohkem kui ma second handis tahaksin kulutada ühe asja peale, aga kui võtta arvesse, et Idal oli uut mantlit niikuinii vaja, siis me kõik teame, millised kvaliteetsete lastemantlite hinnad on. ERITI kui tegu on veel Eesti disainiga (teemast kõrvale, aga aitäh Ebapärlikarp, hea postituse eest eile!)

Muidugi on seal ka utoopiliste hindadega asju ja ma olen ikka mõelnud, et kas inimesed üldse ei mõtle kui nad neid hindasid asjadele külge panevad. Võtsin Sarapuu kirbuka Instagrami lahti ja esimesed hinnad: Guess (ikkagi Guess eksju) saapad 50 eurot, Gucci kuldne kott 50 eurot (kurat, kui see on ehtne Gucci, siis ma söön oma mütsi ära!) Philipp Plein jope 195 eurot, Parajumpers parka 300 eurot, Ivo Nikkolo mantel 195 eurot, Mimi Disain jumpsuit 25 eurot, Karen Millen kleit 75 eurot, Valentino käekott 100 eurot… Ma võiks loetlema jäädagi. 

Samas võiks praegu ummisjalu kohale tormata ja Gucci ja Valentino kotte kokku osta ning siis 10 korda kallimalt edasi müüa. Ahjaa, need ei ole ju originaalid!

Exit mobile version