Minu ükssarv ehk õigel ajal õiges kohas

Nagu te teate olen ma müügiga tegelnud sada aastat. Alati Norra, natuke ka Rootsi. “Peaks ikka Taanit ka proovima,” olen ma kuulnud 394746798 korda, aga see on alati jäänud jutuks. “Taani on raske siseneda, Taani on võimatu,” on 394746798 korda keegi selle mõtte maha matnud ja ma ei ole väga Taani nimel pingutanud. Seda juttu ja vabandust olen ma kuulnud no mingi 10 aastat kindlasti.

Paar kuud tagasi pidin ma Taanis kohtuma paari potentsiaalse kliendiga. See oli juba suur asi. Ma olin elevil. Asjad läksid nii, et ma ei jõudnud neile kohtumistele ja hiljem polnud neil aega. Mu sisetunne ütles, et ma peaksin siiski Kopenhaagenist läbi käima. Ma pidin minema ühte poodi, kuid ei leidnud seda üles. Möödusin ühest teisest poest. “Ah, astume korraks sisse,” ütlesin ma Idale. Mul ei olnud mingeid ootusi. Ida tekitas poes kaose, ehitas prooviruumi maja, ajas laiali kõik kataloogid,aga Mona ei pahandanud. Ta oli uuest brändist huvitatud. Uskuge või mitte, aga ma lahkusin sellest poest, kuhu ma täiesti juhuslikult sattusin, kokkuleppega, et toon talle detsembris kauba. “Aga mul on tegelikult kaks poodi,” ütles Mona ja lisas, et võiksin kaubad ka sinna poodi viia.

Ma olin Taanis olnud kaks tundi, sattunud juhuslikult ühte poodi ja leidnud endale esimese Taani kliendi. Taani on olnud minu ükssarv. Ma ei hakka veel rääkima, milliseid võimalikke pöördeid tänane päev veel tõi, hetkel rõõmustan ma selle üle, et me oleme Taani, kardetud ja ihatud maale, jala ukse vahele saanud.

Ma nägin pealt ka esimest müüki. Minu jaoks üllatavalt on nii Taanis kui Norras osutunud väga nõutuks sukahoidjad. Ja loomulikult tuli see klient kohale jalgrattaga. Kuidas siis veel muidu.

_M7A0328 copy_preview.jpegIMG_3934IMG_3926IMG_3909

Laevast maha tulles mängisin ma natuke turisti ka. Merineitsi kuju on megatilluke. Ega muidu ei leiakski kui seal ees jaapani turimisgruppidega bussid ei peatuks;)

IMG_3904.JPG

Homme ootab mind ees kohtumine Taani blogijate agentuuriga, kohtumine kinnisvaramaakleriga ja sõit Rootsi, et Ida peale korjata. Leppisime emmega kokku, et kohtume “keskpõrandal”. Siis sõidab tema tagasi ja meie edasi (või mina ka tagasi?) Norra. Peaaegu oleks Taanis tädi Pepet ka külastanud, aga siis me ei jõuaks lasteaeda esmaspäeval.

Vot selline see elu on hetkel. Täna Taani. Homme Rootsi. Ülehomme Norra.

3 thoughts on “Minu ükssarv ehk õigel ajal õiges kohas

  1. Ma olen aru saanud, et juhuseid pole, vaid oledki õigel ajal õiges kohas. Nii heade kui halbade kogemuste puhul. Vastavalt, milleks valmis oled või mida vaja on.
    Igatahes – vinge! Palju edu!

Leave a Reply