Mis saab siis kui laps ise oma kohvrit pakib?

Me läheme esmaspäeval jälle väikesele reisile. Seekord Jurmalaga tutvuma. Kuna eile hakkas jälle vihma sadama, mis muutis meid tubasteks, mõtlesin ma teha väikese eksperimendi: lasin Idal ise oma kohvri pakkida. Hammustasin huulde ja lubasin endale, et ei ütle midagi ning täpselt sellise kohvriga me lähemegi. Olgu seal sees siis mis iganes. Ma olin veendunud, et Ida haarab kaasa vaid hunniku mänguasju.

Läks teisiti. Ta pani kohvrisse nuku, printsessikleidi, uued tennised, ujumistrikoo, hommikumantli, “Sööbik ja pisik” raamatu ja huulepalsami. “Kõik, rohkem ma ei võta midagi kaasa!” teatas ta. Okei, mõtlesin ma. Teoreetiliselt saaksime me ju ka nii hakkama, aga…

Ma suunasin teda siiski natuke. “Sul pole ju hambaharja ja pükse ja pluusi,” soovitasin ma ja lasin tal uuesti pakkima hakata. Lõpptulemus sai selline:

(Korralikult panin asjad muidugi mina. Ida pildus kõik lihtsalt kohvrisse ja teatas, et see on ju nii väike kohver, siia ei mahu rohkem!)

Folk & Sons

 1. nuku
 2. hommikumantel
 3. uus lemmikraamat. Norrakeelne “Snart sover du“. See on imearmas lugu sellest, kuidas aastaajad magavad ja ärkavad ning fantastiliste illustratsioonidega.
 4. päikeseprillid
 5. uued bling-bling tennised Skechersist.
 6. juuksehari
 7. dušigeel
 8. hambhari-hambapasta
 9. huulepalsamid
 10. suvaline üllatusmuna
 11. “Sööbik ja pisik” raamat
 12. Pätu sõi selle numbri ära – aga printsessikroon
 13. rahakott
 14. mingi mänguasi
 15. aluspüksid
 16. kingad (mitte need, mis mina oleksin valinud)
 17. sokid. Loomulikult Lotte omad, sest Lottemaale ka minek. NB.Sokisahtlis on praegu ale!
 18. teksad (mitte need, mis mina oleksin valinud)
 19. pluus (mitte see, mis mina oleksin valinud)
 20. printsessikleit
 21. printsessiseelik

Folk & Sons (1)

 1. päris naljakas valik oli Moschino “Funny”, mis on “tema enda oma lõhnaõli”.
 2. trikoo
 3. lemmikseelik (nii minu kui Ida oma!) Norden Baby´st.
 4. Crocsilaadsed jalanõud. Veider, kuidas ma kunagi nende jalanõude üle naersin, nüüd aga on Idal neid vähemalt 3-4 paari juba olnud ning need on maailma kõige mugavamad kodu/spaa jalanõud. Ja mul endal olid ühed Skechersi crocsilaadsed papud, mitu aastat olid need mu lemmiksuvejalanõud.

Pakkimise kokkuvõte: Maha jäid kampsun, peakate ja jope (kuid need panen ma siiski igaks juhuks oma kohvrisse lisaks). Välja oleks ma tema valikust jätnud vaid printsessikleidi ja oleks valinud teise pluusi ja teksad. Aga peab ütlema, et nelja-aastane on ikka tõesti täiesti adekvaatne väikene inimene.

Järgmine eksperiment: täna luban Idal pakkida ära enda kohvri. Ja just need riided, mis ta sinna paneb, tulevad minuga kaasa. Ootan hirmu ja põnevusega!

Leave a Reply