Ära karju mu peale!

NB! Allolevat postitust palun lugeda huumoriga!

Niisiis. Peale pikka moosimist, otsustasin ma oma treenerit kuulda võtta ja vedasin oma paksu (kuid juba 3,5 kg kergema) tagumiku jumpingu trenni. Pean täiesti ausalt ütlema, et ma ei olnud sellest mõttest vaimustusest, sest olin seda trenni korra, nii umbes 1,5 minutit (!) eelmise aasta sügisel proovinud ja köhisin juba siis peale seda pingutust oma kopsud välja. Aga nagu ma rääkinud olen, siis treenerid on HAF klubis halastamatud, ainsaks sobilikuks ettekäändeks trennist puudumiseks on ilmselt surm ja nii Angela mind enne rahule ei jätnudki kui ma alla andsin ja jumpima läksin. No küll ma selle 20 minutit kuidagi vastu pean, mõtlesin ma vapralt.

Feil oli niimoodi arvata. Trenn kestis nimelt tervelt tunni. Ma suutsin veel olla vaimukas (vähemalt enda arvates), et siia me ka sureme, kuid ma ei osanud veel ettegi arvata, et trenn mind nii läbi võtab, et peale esimest kuut minutit higistasin ma rohkem kui keskmine eesti mees kuumas sauna ja olin endale hingeldades sisse kulistanud liitri vett. EMS-treening on selle trenni kõrval puhas puhkus! Jumping on niiiiiiii intensiivne! Kui ma kodus Ida peale häält tõstan, ütleb ta mulle kohe “Ära karju mu peale!”, eile kui treener meie peale nö häält tõstsis, et tõstke jalgu, ma ei taha näha logelemist, liigutame, liigutame, jõuad, jõuad, oli mul talle tahtmine öelda “Ära karju mu peale!”. Kahjuks või õnneks ei olnud mul selleks lihtsalt jõudu. Ma püüdsin batuudi peal tasakaalu hoida ja sama mängleva kergusega nagu teised muusikarütmis energiliselt kaasa hüpata. Tulemus oli see, et teised nägid trenni tegevat mängleva kerglusega, samal ajal kui mõtlesin, et püha jeesus, kaua see trenn veel kestab. Pauside ajal jõin ma ära veel kaevutäie vett, et mitte otsi anda.

_DSC0486.JPG

Kui te nüüd arvate, et jumping on maailma kõige hullem trenn, siis laias laastus on teil õigus. AGA see on ka ilmselt maailma kõige tõhusam trenn. 1) Peale trenni lubasin ma, et mu suust ei lähe sisse enam ühtegi rämpstoidulaadset toodet, sest ma nägin, millist vaeva ma pean nägema, et need burgerid ja hotdogid oma kõhult ja reitelt ära saada. Kui te otsite moodust, kuidas end motiveerida vähem süüa, et viimasel hetkel veel suveks saledaks saada, siis jumping on see koht, kuhu teil minna tuleb. 2) Mu pulsikell näitas päevaseks liikumiseks enne trenni 21%,  peale trenni näitas see 113%.

Ja kui  te siis peale trenni olete end suutnud taastada, tunnete te (ka peale rasket ja väsitavat tööpäeva) metsikut energiat. Jube mõnus tunne on. Sellest saate te muidugi aru alles trenni lõppedes aru.  Trenni tehes jöuate te end 675 korda maapöhja vanduda, et siia tulite;)

Mina lähen uuel nädalal uuele katsele. Ma kutsun kaks julget blogilugejat endaga trenni kaasa. Kui tahad mulle seltsi pakkuda, et ma ei oleks ainus algaja, siis jäta enda nimi siia kommentaaridesse;) Ärge olge arad! See ei ole nii hull trenn kui ma mulje jätan. See on veel palju hullem:D

NB: Eveliisi koodiga on trenn mai lõpuni hinnaga 5€ (tavahind 12€ )!!! Algajate trennid E 18 ja N 18:30 🙂

 

26 thoughts on “Ära karju mu peale!

 1. Kuna ma sinu soovitusel EMS-i juba läksin, siis võiks aja sobivusel ka jumpingu ära proovida (kuigi ma ilmselt kahetsen seda pärast :D)

 2. Kui trennis kogu aeg liitrite kaupa vett kaanida, kas see ei tee seda hüplemist siis just raskemaks? Vett täis kõhuga on ju raskem hüpata ja võimelda või kuidas?

 3. Ma ühinen Kertuga. Ma ei tea, kas sa ise märkad, et sa mainid tihti oma postituste alguses, et sa paks ja hall ja igav ja mida kõike veel. Kui sina oled paks ja igav, siis ma ei tea… suur osa inimesi on kaks korda paksemad (eriti võttes arvesse, et sa päris 23 ju vist ka enam ei ole) ja kolmteist korda igavamad. Ja isegi kui enda kõigeks selleks nimetamine on mõni peen irooni (ma tihti ei saa aru 🙂 ), siis ikkagi kõlab … pisendavalt.
  Sa näed hea välja, isegi särav, sa oled üle hakkaja, sul on huumorimeelt, sa oskad vigadeta kirjutada vähemalt kahes keeles (!! harva esinev nähtus blogiilmas) jn pikalt edasi. Ma sinu asemel alustaks oma postitusi umbes nii: “Ärkasin täna mina, selline rõõmus ja rõõsa, heas vormis ja parimais aastais ja nägin/mõtlesin/tegin… kadestage, rks. ” Sest, noh, äge oled!

  (mul on projekt: vähemalt üks kompliment päevas, lähen panen kriipsu kirja)
  (nali)
  (see osas siis, mis sulgudes)
  🙂

  • Sa oled äge! Aitäh pep talki eest, aegajalt on seda vaja, aga tegelikult ma ausalt olen end viimasel ajal tundnud täpselt nii nagu ma end ka kirjeldan – paksu ja hallina, sest no ei ole rahul sellega, milliseks end lasin minna. Aga nüüd juba tõusteel ja varsti algavad postitused täpselt nii nagu sa kirjeldasid – rõõsa, heas vormis, parimais aastais. Aastate kohta mul tegelikult ei ole küll midagi halba öelda, ma arvan, et mu vanus on selline suurepärane vanus:)

 4. Ringi põrkav Eveliis oleks kahtlemata vaatamisväärsus omaette. Samas selle asemel ,et trenni eest raha maksta, võiks teha füüsilist tööd ja selle eest hoopis tasu saada.

 5. Pingback: Julgustüki mõttes – Ebapärlikarp

Leave a Reply