Site icon Eveliisi eluviis

Breketid

Advertisements

Mul on natuke kahju, et mul ei ole endast ühtegi naeratavat pilti põhikooli ajast. Selliseid pilte ei ole olemas, sest ma ei naeratanud kunagi piltidel. Hammaste tõttu. Kui ma praegu teen nalja, et kriibin rääkides parketi ära, siis tookord oli selleks tõesti reaalne oht olemas. Et te saaks aimu, millest ma räägin, siis mu naeratus võis meenutada Trollide multikast Bridgeti oma.

Vanatädi kinkis mulle 15-aasta sünnipäevaks breketid. Enne seda olin ma terve elu neid igasugu traate kandnud, kuid neil oli null tulemust. Breketid olid hoopis teine teema. Nägin küll välja nagu Jaws James Bondist, aga ma olin nii õnnelik, ma nägin kuidas mu hambad muutusid ja ma naersin kogu aeg. Endal suu metalli täis. Aasta hiljem olid mul (minu jaoks) ideaalsed ja maailma kõige ilusamad hambad.

Räägiti küll, et tulemus ei pruugi igavene olla, et mingi aja pärast võivad hambad tagasi hakata vajuma. Noh nii kahekümne aasta pärast, aga see tundus nii kauge tulevik ja no ma arvasin ka, et siis olen ma nii vana, et keda enam kotib, milline ma välja näen. Noorus on niikuinii selja taha jäänud. 16-aastasele tundus 36-aastane ikka juba muldvana, kes on sent surmale võlgu ja ilmselt juba kannab niikuinii proteese.

Paar-kolm aastat tagasi avastasin ma, et hambad on tõepoolest tagasi hakanud vajuma, st tagasi ettepoole ja ka kahe esihamba vaheline vahe on tagasi. Ma olen terve elu seda vahet vihanud ja nüüd, mida rohkem ma sellele mõtlen, häirib see mind täielikult. Mind häirib ka mõte, et kui 12 aastaga on hambad nii palju tagasi vajunud, siis järelikult järgmise kümne-kahekümne aastaga olen ma jälle tagasi Bridget. Ma arvan, et ka 50-aastasena olen ma veel liiga noor, et hammastega parketti kriipida.

Seepärast olen ma otsustanud uuesti breketid panna. Aga valik on nii suur. Nii paljud pakuvad breketeid. Keda ja mille põhjal valida? Kas breketite eest saab ka osadena maksta? Palju breketid üldse maksavad? Või oleks mõistlikum ja soodsam hambad välja vahetada? Nii et ei peaks iga kümne-kahekümne aasta pärast uuesti traatidega nagu puberteet käima.Või on summad ikka nii ulmelised, et pean leppima tagasi vajuvate hammastega?

Exit mobile version