Site icon Eveliisi eluviis

Halb ema ja pühapäev

Advertisements

Ma olen nüüd aru saanud küll, et üks hea ema ei veaks oma last igale poole ja hoiaks teda pigem kodus nelja seina vahel ning tegeleks oma asjadega, aga minus on seda halva ema geeni vist ikka nii palju, et kui ma kuulen, et kusagil on mõni (minu arvates) tore lasteüritus, siis vean ma end Idaga platsi. Kogemata saime me eile teada, et Maihaugenis on täna laste talvepäev ja mis te siis arvate, kas me olime platsis? Muidugi olime.

Ida on hetkel vist mingis järjekordses faasis, kus ta  ei ole mitte millegagi rahul, tahab kõike ise teha ja suurt sõna ka ei taha kuulata, nii et tegelikult mõtleb osa minust tihti, et appppppppi, selle lapsega ei taha ma küll kuhugi minna, aga siis annan ma endale aru, et ilmselt ei ole kuigi kerge olla kolmene, kus sa justkui tunned end suure lapsena, aga vanemad ei saa sinust aru ja püüan sellest jonnist üle olla. Ja samas oleks ikka jube kurb  nende tobedate tujude pärast nii ägedates kohtades käimata jätta. Kas teie olete näiteks koerarakendiga sõitnud? Mina ei ole. Aga Ida nüüd on. Nii vahva on vaadata laste elevust kui nad mingeid tegevusi esimest korda elus kogevad.

Ja lumine talv on ikka lumine talv. Hoopis teine tera.

Lumine talv on lumine talv. Jube äge kui ikka on kelgumäed ja suusarajad olemas.

Pølse ja lompe aeg on vaieldamatult meie lemmikaeg. 

Lõunasöök Norra moodi.

Kui laps tahab poniga sõita, siis sa ootad temaga 40 minutit järjekorras. Koerarakendi sõiduga läks meil paremini, me olime avamise ajal seal kohal ja saime esimeste seas sõidu tehtud. Instasse panin video ka üles.

Iga talvise Lillehammeri ürituse juurde kuulub saanisõit.

Hobused mulle ei meeldi. Aga ponidega on teine lugu. Need on kuidagi nunnud.

Ida arvas, et talle oleks nüüd oma poni vaja. Et issi ostku.

Kalapüük

Kalad vist magavad, arvas Ida, sest no ei hüpanud sealt august kalad lups ja lups välja nagu ta ootas.

Polnud meie saak, aga äge oli ikka näha, et keegi tõesti ka kala kätte sai.

Kõige rohkem meeldivad mulle Norra talvede juures need talvised lõkked ja grillimine.

Puhkepaus.

Muinasjututund. Vist oli 1890-aasta majas.

Ja killuke imelist Weidemanni päeva lõppu.

Exit mobile version