Site icon Eveliisi eluviis

Mu aadress on M/S Victoria

Advertisements

Eelmisel nädalal me alles tulime Idaga Rootsist laevaga, uuel nädalal läheme me uuesti laevaga Rootsi, sel nädalavahetusel käisin ma veelkord laevaga Rootsis. Sõbrannadega kruiisil. Ma võiksin öelda, et mu aadress on M/S Victoria. Ma ei armasta tegelikult kruiisitamist, aga kuna Stockholm on ikkagi üks mu lemmiklinnasid ja sõbrannad on mul ka ägedad, siis olin ma muidugi nõus. Ja teate, reedeõhtused kruiisitajad ei ole üldse nii koledad kui nad muidu tunduvad. Tuleb lihtsalt samasse staadiumi jõuda:D Sõbrannad naersid küll minu üle, kui ma kell pool üks kajutisse ära kadusin, kuid  minu jaoks oli poole üheni pidutsemine sama, mis teistele kella viieni hommikul tantsmine. Ma ei ole väga suur peoloom, pigem restoranis või kodus diivanil veinitaja, aga vooluga kaasa minna oli vahelduseks päris mõnus kogemus. Tantsinud ei ole ma peale ühe sõbranna pulma ja sellest on vist juba aastake. Ma lausa imestasin, et mu jalad muusika saatel liikuda oskasid;)

Järgmisel päeval otsustasime me linna KÕNDIDA. Tundus nagu 38 km, aga tegelikult tuli välja, et edasi-tagasi oli kõigest 12,6 km. Nojah. Minul ei möödu pea ükski Stockholmi külastus ilma Södermalmil asuvat Emmaus second handi külastamata. Idal on vist pooled riided sealt pärit. Nii vedasin ma ka teised sinna ja skoorisin seekord Idale muuhulgas kuue euro eest Didriksonsi soft shelli.  Kui olete Stockholmis, soovitan sellest poekesest läbi astuda. Valik on suur, hinnad küll natukene tõusnud, kuid siiski head, riided heas korras ja lisaks on seal olemas ka eraldi Emmaus Vintage, kust tõelisi pärle leida võib.

Kuna suurem osa meie Stockholmi päevast möödus jalutades, tegime me ka väikese Stockholmi statistika tuginedes sellele, mida ma nägime.

Igal teisel rootslasel on koer.

Iga kolmas rootslane suusatab.

Igal viiendal rootslasel on värvilised jooksutossud.

Igal teisel rootslasel on prillid.

Igal kolmandal rootslasel on Mercedes.

Igal viiendal rootslasel on küljekorviga lapsekäru.

Ühelgi rootslasel pole Emmaljunga lapsekäru.

Mõnikord on nii mõnusalt värskendav olla lihtsalt lapsik. Ja Stockholm lihtsalt on nii ilus. Mis sellest, et seal sadu kordi käidud. Järgmine reede uuesti. Edasi ootab juba Lillehammer ja Oslo.

Exit mobile version