Põhimõtted ja raha

Mul on kaks tuttavat, või sõbrannat, mina ka ei tea enam, kus see piir läheb, et kes on kes, aga see polegi oluline, need kaks tuttavat nimetavad mind korda mööda pidevalt imelikuks, veidraks ja jumal teab, mis moodi veel. Ei, ma ei solvu selle peale, sest mulle meeldib selline suhtlus, selline, kus inimesed julgevad teineteise üle naerda, enda üle naerda ja kritiseerida, kriitikat taluda. Issand, aga ma ei tahtnud üldse neist kahest inimesest rääkida.

Ma tahtsin rääkida sellest, et neil on ikka täiesti õigus, et ma olen imelik. Ebapärlikarp kirjutas hiljuti postituse, et mõnda asja ei teeks raha eest ka (siin), toda postitust lugedes ma mõtlesin, et teoorias ma ka ei teeks teatud asju raha eest ka, kui see mu põhimõtetega vastuollu läheb, aga praktika oleks äkki  midagi muud, sest noh igasugu probleemidest välja tulemiseks oleks ma raudselt igasuguse rahateenimise võimalusega nõus.

Elu on imelik. Paar nädalat tagasi tuli mulle kummaline reklaamipakkumine. See tooks mulle sisse 1000 eurot. Ma ilma naljata küsisin kõige pealt, et kas see on mingi nali, sest 1) miks minu blogi ja 2) kas summaga pole eksitud. No ei oldud, täpselt selline pakkumine tuligi. Ma ei hakka rääkima, mis ettevõte ja mis diil see oli, kuid ma tundsin, et ma ei tahagi seda lihtsat raha. Ma tundsin, et seon end liialt ja võib olla ka millegagi, millesse ma ise ei usu ja ma ei taha midagi kirjutada, sest ma pean, sest ma olen kohustatud, sest ma olen tasu saanud. Ma ei tahtnud. Mulle ei meeldi asju üle jala teha.

Ma vastasin sellele pakkumisele eitavalt ja pidin üsna varsti nentima, et elu on tõesti imelik. Ma sain kirja ühelt blogilugejalt, kes pakkus mulle unistuste tööd, täpselt sellist, millest ma olen päris palju mõelnud. Muidugi on see vaid projektipõhine, aga suvi, meri, töö ja mind huvitav valdkond – mis saaks veel parem olla. Lisaks sellele potsatas mu postkasti veel kaks tööpakkumist. Ma võtsin need vastu. Nädal tagasi loobusin ma “lihtsast” tuhandest eurost ja vandusin end natuke maapõhja, et mul mingid põhimõtted on, nädal hiljem  pakuti mulle unistuste tööd ja natuke suuremate sissetulekutega projekte.

Mina olen imelik. Ja elu on imelik.

4 thoughts on “Põhimõtted ja raha

  1. See on lihtsalt nii hea kui juhtub midagi sellist. Et asjad laabuvad, iseenesest, nii nagu vaja. Noh, äkki ikka natukene töötab see wishful thinking 😉

Leave a Reply