Minu ja struudli heitlus

Ma olen ääretult kehv magusate asjade küpsetaja. 90% ajast tuleb mul midagi muud välja kui see, mida retsept ette näeb. Mõnikord söödavam, mõnikord vähem söödavam. Meil on sõbrannadega väike kodukokkade FB grupp, kus me üksteisele väljakutseid esitame. Seekordne väljakutse oli struudel. Seda sõna nähes oli mul vaid üks küsimus. KES KURAT TEEB VABATAHTLIKULT ISE STRUUDLIT? Teades, et see mul niikuinii aia taha läheb, võtsin Nami-Namist esimese suvalise struudli retsepti ja võtsin väljakutse vastu. 

ENNE ahju minekut nägi küpsetis suht kaubanduslik välja. Ma olin korraks lootusrikas.


AHJUST VÄLJA VÕTTES aga nagu käkk. 


Kusjuures aru ma ei saa, mis pekki läks, sest taigen sai mu arvates päris õige. Kes oskab nõu anda? Ma küll lubasin endale, et never again, AGA kuna maitse oli imekombel väga hea – kirsside puudumisel asendasin need mustade ja punaste sõstarde ja kohupiimaga ja lisasin karamellisiirupit – siis mul tekkis soov uuesti katsetada. Et äkki tulebki välja? Liblikad jm, kärsatasin ära, sest Idal oli vaja käsi pesta ja ma unustasin korraks koogi:D

Retsept iseenesest selline:

Taigen:

4dl nisujahu

1dl käesooja vett

40g sulatatud võid

0,5tl soola

Vahele:

0,5dl riivsaia

50g võid

Täidis:

600g kirsse (värskeid või külmutatud)

u. 10 tilka rummi essentsi

1tl vanillisuhkrut

1dl suhkrut

1tl kaneeli

Määrimiseks:

sulatatud võid

Peale:

tuhksuhkrut

Sulatada või ning lasta veidi jahtuda, segada või hulka vesi ning sool. Jahu sõeluda suurde kaussi ning segada sinna hulka või-veesegu. Segada läbi ning sõtkuda laual elastseks ja läikivaks. Pintseldada taignapall õliga ning asetada kaussi, millele saab kaane peale panna, asetada kauss pooleks tunniks soojaveevanni.

Sulatada pannil või ning lisada riivsai, kuumutada segades kuni riivsai muutub kuldseks ning lasta jahtuda.

Täidise jaoks segada kividest puhastatud või sulanud kirsid rummi, vanillisuhkru, suhkru ja kaneeliga.

Taigen rullida jahusel laual ristküliku kujuliseks õhukeseks plaadiks. Määrida taignale riivsaiasegu ning sinna peale laotada kirsid. Keerata mõne sendimeetri ulatuses lühemast äärest taigen täidisele peale ning laiemast äärest keerata struudel rulli. Asetada struudel küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile liitekoht allapoole ning määrida pealt võiga, küpsetada 180 kraadi juures 45 minutit. Vahepeal määrida struudlit sulatatud võiga.

Leave a Reply